-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-

- We have a chance even at the bottom -

ИндексИндекс  PortalPortal  FriendsFriends  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Пърси Джаксън и Боговете на Олимп

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
XParadiseXx

Брой мнения : 941
Местожителство : † Crowded place - Hell †

ПисанеЗаглавие: Пърси Джаксън и Боговете на Олимп   Нед Май 09, 2010 7:16 pm

Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии Кн.1

Пърси Джаксън е на 12. Проблемно дете, което трудно се концентрира върху уроците освен в часовете по антична история. Постоянно е заплашен от изключване, защото е бунтар. И определено не е обикновено момче. Всичко започва при едно посещение в музея. Пърси е нападнат от чудовище, а всички около него сякаш нищо не са видели.

Скоро Пърси дочува странен разговор между най-добрия си приятел и един от преподавателите. Според тях грози го смъртна опасност. Какво крият от него?

Романът е завладяваща фентъзи история на основата на древногръцката митология. Боговете и другите митични същества са вплетени в съвременния свят с много хумор. Входът за подземното царство на Хадес например има точен адрес: Звукозаписно студио ДОА, Западен Холивуд, Калифорния. Бързо темпо, остроумни диалози, приключения и битки, древни пророчества и магии. Книгата е интелигентна смесица от всичко това.

„Похитителят на мълнии” ше допадне на почитателите на приключенските фентъзи истории. Филмът по книгата вече имаше своята премиера в САЩ и отзивите са обещаващи.

Пърси Джаксън и боговете на Олимп Кн.2: Морето на чудовищата

Пърси Джаксън не е обикновено момче. Той е син на бог и всякакви чудовища го преследват, за да го убият. Но това не е единственият му проблем. Най-неочаквано Пърси открива, че има брат – най-грозният, най-тромавият, най-страхливият дангалак в цялото училище. Двамата, заедно с Анабет, ще трябва да преодолеят куп неприятности и страхотии, да прекосят Морето на чудовищата, да попаднат на Острова на сирените, да се избавят от магиите на Цирцея и още много, много, преди да откраднат Златното руно...

Ще се справят ли, или този път коварството на Кронос ще надделее?

Сините й очи се впиха в моите и изведнъж разбрах каква е била целта на намирането на Златното руно, на отравянето на дървото и на всичко останало. Кронос го беше направил, за да вкара нова фигура в играта – "нова възможност да контролира предсказаниет".

Дори Хирон, Анабет и Гроувър, които би трябвало да се радват най-много от всички, бяха твърде смаяни и потиснати от мисълта какво можеше да означава това. А аз държах в обятията си девойката, която щеше да се превърне или в най-добрия ми приятел, или в най-злия ми враг.

– Аз съм Талия – рече тя. – Дъщеря на Зевс.

Пърси Джаксън и боговете на Олимп Кн.3:Проклятието на титана

С романа ПРОКЛЯТИЕТО НА ТИТАНА продължава поредната вълнуваща история от приключенията на Пърси Джаксън.

"…Стоварих се на земята. Виеше ми се свят. Отворих очи, бях в краката на Артемида, която с последни сили едва крепеше небосвода на раменете си.

– Бягай, момче! – изсъска тя. – Бягай!

Атлас самодоволно пое към мен. Мечът ми го нямаше. Беше отхвръкнал настрани. След няколко секунди отново щеше да се появи в джоба ми, но тогава вече нямаше да има никакво значение. Щях да съм мъртъв. Люк и Талия се сражаваха с настървението на диви зверове, край тях трещяха мълнии и светкавици. Анабет лежеше на земята и се мъчеше да се освободи от белезниците на китките си.

– Умри, геройче! – Атлас вдигна копието си, за да ме прониже."

Пърси Джаксън и боговете на Олимп Кн.4: Битката за Лабиринта

С романа БИТКАТА ЗА ЛАБИРИНТА продължава вълнуващата история за приключенията на Пърси Джаксън.

Пърси Джаксън не очаква представянето му в поредното ново училище да е кой знае колко забавно. Но изненадващата му среща със стар познат, последвана от сблъсък с мажоретки демони и още един опит героят да бъде премахнат, превръщат ситуацията от лоша в чудовищна.

:sleep: 91

Последната промяна е направена от XParadiseXx на Сря Яну 12, 2011 1:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
xDnekobabyxD

Брой мнения : 198
Местожителство : Lugano, Switzerland

ПисанеЗаглавие: Re: Пърси Джаксън и Боговете на Олимп   Сря Ное 10, 2010 4:54 pm

Добра е :3
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя

Пърси Джаксън и Боговете на Олимп
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1